Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında yürütülen Skills Plus AB projesinin ulusal yarışma etkinlikleri H.Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin katılımı ile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Engelli bireylerin çalışma hayatına kazandırılması, desteklenmeleri halinde iş hayatında neler yapabileceklerini gösterebilmeleri amacı ile hazırlanan Skilss Plus projesinin Türkiye ortaklığını yürüten Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, projenin ulusal yarışma etkinliklerini düzenledi.

İki kısımdan oluşan yarışma etkinliklerinin öğleden önce yapılan birinci kısmında H.Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ile birlikte yemek yarışmaları, ikinci kısmında ise ICT Yarışmaları kapsamında ise bilgisayar kullanma becerileri değerlendirildi.

Proje hakkında değerlendirme yapan NTSO Genel Sekreteri İ.Hakkı Aydoğan; “Amacımız özel insanlarımızın bir çok sektörde çalışabilecekleri, verilen bir çok işi eksiksiz bir şekilde yerine getirebileceklerini göstermek. Eğer sene sonuna doğru pandemi şartları yumuşarsa yarışmalara katılan bazı öğrencilerimiz Hollanda’da düzenlenecek olan Uluslar arası yarışmalara katılımlarını sağlayacak, bu sayede de vermeye çalıştığımız ana mesajı daha çok kişiye ulaştırmayı sağlamış olacağız.” diyerek yarışma süresinde desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine, H.Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Yusuf Çağlayan ve Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatma Güneş’e, yarışma süresince öğrencilerini hiç yalnız bırakmayan değerli öğretmenlere teşekkürlerini iletti.