Skills Plus je soutěž dovedností pro osoby se sníženou pracovní schopností.

N

Ukaž, co dokážeš!

N

Zapoj se do profesionálního týmu vedeného odborníky v oboru!

N

Navaž kontakt s lidmi z celé Evropy!

N

Otestuj své schopnosti a získej evropsky uznávaný certifikát!

N

Zaměř se na svůj talent, a ne na zdravotní postižení!

N

Staň se nejlepším ve svém oboru na národní úrovni!

N

Staň se nejlepším ve svém oboru na evropské úrovni!

N

Bude to nezapomenutelný zážitek!

Co je Skills Plus?

Skills Plus je soutěž dovedností pro osoby s pracovní neschopností. Nehodnotíme postižení, hodnotíme talent! Soutěž je inspirována úspěšným modelem soutěže dovedností Skills Talents v Nizozemsku, kde jsou tyto soutěže zaměřené na mladé lidi v posledním ročníku odborného vzdělaní. Soutěže Skills Plus jsou speciálně navržené pro cílovou skupinu osob s tělesným nebo mentálním postižením. Vytváříme inkluzivní soutěž, což znamená, že talenti s různými úrovněmi a typy postižení budou společně soutěžit jako jeden tým.

Soutěže Skills Plus jsou týmové soutěže a zaručují nezapomenutelný zážitek! V soutěžích hrají roli individuální i týmové dovednosti a odrážejí aktuální požadavky trhu práce.

Soutěže Skills Plus probíhají v 6 zemích! Začíná se celostátní soutěží v každé ze zúčastněných zemí (Bulharsko, Slovinsko, Česká republika, Itálie, Německo a Nizozemsko) a nejlepší týmy z každé země pak budou soutěžit proti sobě 16. března 2017 v Amsterdamu RAI (Nizozemsko).  Je na každém každém vybrat nejlepší mezinárodní tým!

Kontaktujte nás

Viz kontaktní údaje

Odcestujete i vy se svým talentovaným týmem do Amsterdamu a posílíte účast v evropských soutěžích???

PLÁNOVÁNÍ NÁRODNÍCH SOUTĚŽÍ?

 

Bulharsko                    18. října 2016

Slovinsko                     16.-17. únor 2017

Česká republika          30. listopadu 2016

Itálie                            23.-25. únor 2017

Německo                    29. září 2016

Nizozemsko               17. leden 2017

Zahradnictví

 

Dokážete vy a váš tým osázet letní květináč na balkon? Zvolit vhodný nástroje / nebo vybavení pro konkrétní úkol? Dokážete vybrat vhodné rostliny? Zvládáte údržbu zahrady a dokážete pracovat v souladu se zásadami ochrany životního prostředí?

IT (včetně media/3D/ obchod a administrativa)

 

Dokážete vy a váš tým pracovat s databází, ve které vytvoříte jmenovky pro skupinu lidí? Dokážete vybrat vhodný software pro práci? Umíte zacházet s informacemi na internetu opatrně? Jste si vědom národních směrnic v oblasti IT a umíte pracovat v souladu se standardy ochrany osobních údajů?

Pohostinství (včetně cateringu)

 

Dokážete vy a váš tým připravit čerstvý salát podle receptu? Vybrat správné ingredience a přizpůsobit množství? Dokážete vybrat vhodný pokrm jako předkrm? Dokážete pracovat dle bezpečnostních a hygienických předpisů v kuchyni? Dokážete hezky naservírovat pokrm a poskytnout vhodný servis hostům?

Elektrikář

 

Dokážete vy a váš tým nainstalovat osvětlení dle technického výkresu? Připojíte kabely a elektroinstalaci v souladu s normami a předpisy? Používáte materiály a nástroje efektivně? Máte technické znalosti potřebné k provedení práce a umíte pracovat bezpečně?

Sociální péče (včetně úklidu)

 

Dokážete vy a váš tým naplánovat herní večer vhodný pro cílovou skupinu, se kterou pracujete (senioři nebo mladí lidé)? Umíte vytvořit leták o této události, který bude obsahovat veškeré potřebné informace? Umíte poskytnout první pomoc v případě zranění nebo pohmoždění a poskytnete následnou péči osobě, která si například pohmoždila nohu?

Skills+ Newsletter #3

Skills+ Newsletter #3

Skills+ Newsletter #3 tells more about the emotions and hopes that the participants and organizers met during the competition for professional skills for people with disabilities. Look at the video and visit the website: www.skillsplus.eu

National Competition in Italy, Green Jobs

National Competition in Italy, Green Jobs

The Skills Plus Green Jobs National Competitions were held regularly in Italy (Palermo) on 21 December 2020.The three teams competed in compliance not only with the competition rules but also with the anti-Covid regulations to protect all participants.The competition...

International day of people with disabilities

International day of people with disabilities

Today, 3-th December is International day of people with disabilities - a day set aside to promote the rights and everyday needs of people with disabilities and to increase awarness of dificulties that these people have in all aspects of life. The theme of 2020...