Skills Plus are the skills competitions for people with (labour) disabilities.

N

Yapabileceklerinizi gösterin!

N

Uzmanların rehberliğinde profesyonel bir ekipte çalışın!

N

Avrupa'nın her yerinden insanlarla iletişim kurun!

N

Becerilerinizi test edin ve Avrupa çapında tanınan bir sertifika alın!

N

Engelliliğinize odaklanın!

N

Ulusal seviyede en iyisi olun!

N

Avrupa eviyesinde en iyisi olun!

N

Asla unutulmayacak bir deneyime sahip olun!

What is SKILLS PLUS?

SKILLS + (çalışan) engelli insanlar için beceri yarışmalarıdır. Hiç kimse onları engeli konusunda yargılamıyor – sadece yetenek önemli! Oyunlar, WorldSkills Netherlands’in başarılı Skills Talents(son yıl Meslek Lisesi öğrencileri için profesyonel yarışmalar) yarışmalarına dayanmaktadır . Skills Plus yarışmaları, fiziksel engelli insanlardan zihinsel engelli insanlara kadar özel bir hedef kitle için tasarlanmıştır.” Kapsayıcı” yarışmalar düzenlenecek, yani farklı seviyelerdeki katılımcılar her türlü engellilikle başa çıkarak takım halinde rekabet edecekler. Skills Plus yarışmaları takımlar içindir ve unutulmaz bir deneyim yaşatır!

Hem bireysel hem de takım becerileri yarışmalarda önemli roller oynar ve mevcut durumu işgücü piyasasına yansıtır. 6 ülkede Skills Plus yarışmaları düzenlenecek! En iyi uluslararası takımı seçmek için; Her katılımcı ülkede (Bulgaristan, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Almanya ve Hollanda) bir Ulusal Yarışma ile başlayacak ve her bir ülkeden en iyi takımlar Mart 2017’de (uzmanlıklarına göre) Amsterdam RAI’de (Hollanda) birbirlerine karşı yarışacak.

PLANNING NATIONAL COMPETITIONS?

Bulgaria                                18th October 2016

Slovenia                               16-17th February 2017

Czech Republic                    30th November 2016

Italy                                       23-25th February 2017

Germany                               29th September 2016

The Netherlands                   17th January 2017

Yeşil Meslekler

Siz ve ekibiniz balkonda bir yazlık bitki yetiştirebilir misiniz? Belirli bir görev için uygun araç ve / veya ekipmanı seçebilir misiniz? Uygun bitkileri seçebilir misiniz? Bahçenin sürekliliğini sağlayacak teknikleriniz var mı? ve çevre kurallarına göre çalışabilir misiniz?

Bilişim Teknolojileri (medya ve 3B EN İşletim Yönetimi dahil)

Siz ve ekibiniz bir grup insana isim etiketleri yapmak için bir veritabanını kullanabilir misiniz? Bir iş için uygun yazılımı seçebilir misiniz? İnternetteki bilgileri dikkatlice inceleyebilir misiniz? Bilgi Teknolojileri için Ulusal yönergelerin farkında mısınız ? ve gizlilik standartlarına göre çalışabilir misiniz?

Konaklama/ Ağırlama (Yemek servisleri de dahil)

Siz ve ekibiniz bir tarife göre taze salata hazırlayabilir misiniz? Doğru malzemeleri seçip ve miktarları ayarlayabilir misiniz? Başlangıç olarak uygun bir ara sıcak seçebilir misiniz? Mutfakta güvenli ve hijyenik çalışabilir misiniz? Güzel bir yemek servis edebilir ve misafirlere doğru hizmeti verebilir misiniz?

Elektrikçi

Siz ve ekibiniz aydınlatma tesisatı için teknik bir resmi kullanabilir misiniz? Kabloları ve boruları standartlara ve düzenlemelere uygun olarak monte edebilir misiniz?. Malzemeleri ve araçları verimli kullanıyor musunuz? İşi gerçekleştirmek için gereken teknik bilgiye sahip misiniz? ve güvenlik kuralları çerçevesinde çalışabilir misiniz?

Sosyal Sağlık ve Bakım (Temizlik dahil)

Siz ve ekibiniz birlikte çalıştığınız hedef gruba uygun bir oyun gecesi hazırlayabilir misiniz (yaşlı veya genç)? Bu etkinlik için tüm bilgileri içeren bir broşür oluşturabilir misiniz? Yaralanma yada incinme durumunda ilk yardım yapabilir misiniz? Örneğin ayağında ezilme/zedelenme olan bir insana tedavi sonrası bakım sağlayabilir misiniz?

All good things must come to an end

All good things must come to an end

We would like to announce that we have successfully completed the SKILLS + project! All National competitions were prepared, organised and conducted - each partner conducted the competitions in a format that the Covid19 situation imposed in the respective country....

SKILLS + NATIONAL COMPETITION IN GREECE

SKILLS + NATIONAL COMPETITION IN GREECE

 On the 23rd of June 2021, the National Competition for Professional Skills for people with labour disabilities took place in Larissa, Greece. The event was organized by iED, and the participants were from the Daily Centre for people with disabilities...